הדברים שחברת הביטוח אף פעם לא תספר לכם מרצונה

הדברים שחברת הביטוח אף פעם לא תספר לכם מרצונה

עשיתם/ן ביטוח מפני תאונות אישיות, או ביטוח לאובדן כושר עבודה, או ביטוח בריאות, בתקווה שאם חלילה תיפגעו, או תיפצעו או תחלו, תוכלו ליהנות מתגמולי ביטוח שיסייעו לכם\ן להשתקם ולהתמודד כלכלית, בתקופה שבה לא תוכלו לעבוד. יתרה מכך, בעת עריכת הביטוח, חברת הביטוח או הסוכן מטעמה, סיפרו לכם כמה שהביטוח יעזור לכם, וכמה שהוא יסייע לכם בעת הצורך, וגם ובמיוחד "כמה שחברת הביטוח הספציפית, מתמחה בתשלום מהיר למבוטחיה".

אך הנה כי כן, ביום בהיר קרה הדבר הנורא, נפגעתם/ן באירוע תאונתי, לאחר מכן – מתוך אמונה שחברת הביטוח תפצה אתכם, פניתם/ן אחר כבוד לחברת הביטוח בדרישה ליהנות מתגמולי ביטוח. אך אז, גילתם/ן שחברת הביטוח "שכחה" בעת מכירת הפוליסה, לספר לכם כמה דברים חשובים, שיכול להיות שהיו משפיעים על החלטתכם לערוך ביטוח מצד אחד, ומצד שני יפגעו עתה בזכותכם לקבל פיצויים, כדלקמן:

(1) בחלק גדול מהמקרים, חברת הביטוח לא תמיד תטרח לספר לכם שגם אם נפצעתם, וגם אם רופא מומחה מטעמכם קבע כי נותרה לכם נכות גופנית, או שמא לא תוכלו לעבוד מספר חודשים, העובדות הללו ממש לא מעניינות את חברת הביטוח.

מה שמעניין את חברת הביטוח, הוא מה שיקבע המומחה מטעמה, שהוא בדרך כלל גם רופא שעובד עמה כדרך קבע – על כל המשתמע מכך. כפועל יוצא, ברוב המקרים, המומחה של חברת הביטוח, גם יקבע שאתם כשירים לעבוד, ואם הייתם צריכים לנוח בבית, הרי שמדובר בתקופה קצרה מאוד, שלא מצדיקה פיצוי כספי (וזה במקרה הטוב).

(2) בדרך כלל, גם אם נעדרתם מעבודתכם במשך חודשיים בשל אירוע תאונתי, "ברוב המקרים" מבחינת חברת הביטוח, יכולתם לעבוד "בעבודה אחרת" "קלה יותר" מבחינת פיזית. כך שאם יכולתם לעבוד בעבודה אחרת, אתם לא תהיו זכאים לפיצויים, אפילו שאת פרמיית הביטוח, שילמתם תמיד בזמן, ובמשך שנים רבות.

(3) לא פעם, גם אם ערכתם ביטוח מפני תאונה, אך קרה הדבר, ונפצעתם במהלך רכיבה על אופניים, או ריצה. חברת הביטוח תפתיע אתכם, ותספר לכם שהפוליסה שלכם, לא כוללת פיצויים בגין פגיעה גופנית שנובעת מקיום "ספורט אתגרי". אכן, מבחינתה של חברת הביטוח, גם "ריצה קלה" בפארק הירקון, או רכיבה על אופניים עם הילדים, היא "ספורט אתגרי" לעיתים.

(4) גם אם נפצעתם, ולא יכולתם לעבוד במשך מספר חודשים, בדרך כלל – חברת הביטוח לא תספר לכם שאתם תהיו זכאים לפיצוי רק לאחר שלושה או ארבעה חודשים. בעגה הביטוחית, לתקופה הזו קוראים "תקופת המתנה". כלומר, תקופה נוספת, שבה חברת הביטוח תהיה פטורה מלפצות אתכם, ויהי מה. מניסיון, אתם תגלו את זה בדרך כלל רק אחרי הפציעה.

(5) אומנם, ערכתם ביטוח מפני מחלות רפואיות. אכן, קרה הדבר הנורא, וחליתם במחלה מסוימת. רק כאשר תפנו לחברת הביטוח לשם קבלת פיצוי, תופתעו לא פעם לגלות שהמחלה שבה חליתם, מקורה הוא בכלל "גנטי", ולכן אתם לא זכאים לפיצוי. לחלופין, לא פעם, גם תופתעו לגלות, שמבחינת חברת הביטוח – אתם בכלל "רמאים", שלא עדכנתם את חברת הביטוח, "שהאבא של האמא" שלכם, חלה גם הוא במחלה דומה, כי הרי אם הייתם מעדכנים את חברת הביטוח, היא בכלל לא הייתה מבטחת אתכם, כי אתם "סיכון מבחינתה".

אומנם, ניסינו לשוות בדוגמאות שהצגנו, נימה הומוריסטית, אבל הדברים לא מצחיקים כלל, הואיל ובסופו של דבר, הנקודה העצובה ביותר, היא שכל הדוגמאות שפירטנו במאמר שלפניכם, הן דוגמאות מציאותיות אשר כולן מבוססות על מקרים שמשרדנו טיפל או מטפל. דהיינו, המציאות מלמדת שחברות הביטוח לא תמיד מגלות לכם את הכל, ולא תמיד טורחות "לדייק" (בלשון המעטה) כאשר הן דוחות דרישות מצודקות מאוד לפיצוים מטעם מבוטחים. לכן, כאשר אתם רוכשים פוליסת ביטוח, תהיו ערים לנושאים שפירטנו, ובעת הצורך, אל תחששו מלהגיש תביעה משפטית נגד חברת הביטוח.

שתף את הפוסט הזה

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on telegram
Share on whatsapp

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן